مصرف گردو برای سرماخوردگی فتوای جدید رهبر کره شمالی به مردم خود بود

خوردن منظم گردو و قرار دادن آن در رژیم غذایی روزانه به بدن کمک می کند و از بسیاری جهات از سلامتی حمایت می کند، مانند تغذیه، پیشگیری از بیماری، به تاخیر انداختن علائم پیری و بسیاری موارد دیگر، از جمله:

پیشگیری از رادیکال های آزاد: گردو برای سرماخوردگی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان مانند ویتامین E و پلی فنول ها است، تجمع بر روی دیواره رگ های خونی باعث تصلب شرایین می شود در مقایسه با مصرف چربی های هیدروژنه که باعث تصلب شرایین می شود.
پیشگیری از بیماری های قلبی: گردو منبع مهمی از اسیدهای چرب مانند امگا 3 است که به آن اسید آلفا لینولئیک نیز می گویند و یکی از چربی های ضروری است که باید از غذا به دست آید.
خوردن غذاهای غنی از امگا 3 از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند، سطح کلسترول مضر را کاهش می دهد و سطح کلسترول مفید را افزایش می دهد، بنابراین به کاهش فشار خون کمک می کند.

خوردن یک گرم آلفالینولنیک اسید خطر بیماری قلبی و مرگ را تا 10 درصد کاهش می دهد.

گردو

حمایت از عملکرد مغز: اعتقاد بر این است که خوردن گردو باعث افزایش هوش می شود، در نتیجه شباهت زیگزاگ های گردو با زیگزاگ های مغز انسان است. خوردن گردو برای سلامت مغز، بهبود توانایی های ذهنی، تقویت حافظه و کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر و زوال عقل مفید است.
همچنین بخوانید: فعال کردن حافظه و عملکرد مغز با غذای سالم

تقویت سلامت استخوان ها: گردو حاوی مس و فسفر است که برای حفظ سلامت استخوان ها عمل می کند. همچنین اسیدهای چرب ممکن است جذب کلسیم را افزایش داده و از دفع آن از طریق ادرار جلوگیری کنند و در نتیجه از استخوان ها محافظت و تقویت کنند.
تنظیم سطح قند خون: گردو حاوی سطوح بالایی از چربی های غیراشباع است که سطح قند خون را تنظیم می کند. خوردن گردو همچنین ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد، اما باید در مصرف آن متعادل باشد.
بهبود سلامت روده: گردو باکتری‌های مفیدی را که در روده زندگی می‌کنند تحریک می‌کند که عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد.همچنین گردو به حذف سموم و باقی مانده‌ها از سیستم گوارشی کمک می‌کند و در نتیجه یبوست و سوء هاضمه را درمان می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.