ترمومتر دیجیتال آزمایشگاهی که در هنگام کار موزیک پخش می کند

دماسنج های آزمایشگاهی برای اندازه گیری دما یا تغییرات دما با درجه دقت بالایی استفاده می شوند. آنها از فلز یا شیشه ساخته می شوند و از طریق حرارت دادن یا بازپخت تقویت می شوند.

نحوه کار ترمومتر دیجیتال آزمایشگاهی به نوع آن بستگی دارد. آنها معمولاً یک دستگاه مایع در شیشه، یک نوار دو فلزی، یک دماسنج ترمیستور الکترونیکی یا دستگاه مادون قرمز (IR) هستند.

پایگاه داده Engineering360 SpecSearch به خریداران صنعتی اجازه می دهد دماسنج های آزمایشگاهی را بر اساس نوع، گزینه های نمایش، محیط عملیاتی و ویژگی های تخصصی انتخاب کنند.

چندین نوع دماسنج آزمایشگاهی معمولاً در دسترس هستند از جمله:

مایع در شیشه

دماسنج های مایع در شیشه از شیشه آب بندی شده ساخته می شوند و حاوی مایعی معمولاً جیوه یا الکل قرمز هستند که حجم آن نسبت به دمای آن تغییر می کند. مایع با افزایش دما منبسط می شود و در لوله افزایش می یابد و دما را نشان می دهد.

هنگام انتخاب یک دماسنج پر از مایع یا گاز، موارد مختلفی باید در نظر گرفته شود، از جمله: مواد در لوله – گاز یا مایع. مواد لوله – شیشه یا فلز؛ سطح مایع یا گاز در لوله

 

نوار دو فلزی

دماسنج های نواری دو فلزی شامل دو فلز مختلف هستند که به هم متصل شده و با گرم شدن با سرعت های متفاوتی منبسط می شوند. از آنجایی که این دو فلز به طول های مختلف منبسط می شوند، نوار دو فلزی مجبور می شود با ضریب انبساط حرارتی کمتری به طرف طرف خم یا خم شود. حرکت نوار برای منحرف کردن یک نشانگر روی یک مقیاس مدرج که سپس دما را به کاربر نشان می دهد استفاده می شود. اغلب، نوارهای دو فلزی بلند را به یک سیم پیچ پیچیده می کنند و با یک صفحه استفاده می کنند.

 

مزایا عبارتند از: هزینه کم، سخت بودن، استفاده و نصب آسان، دقت در طیف وسیعی از دماها
معایب عبارتند از: فقط انواع نشان دهنده موجود است، امکان تغییر کالیبراسیون به دلیل استفاده یا محیط، و دقیق نبودن دماسنج های پایه شیشه ای.

ترمومتر

لوازم برقی

دستگاه های الکترونیکی مانند ترمیستورها تغییرات مقاومت الکتریکی را اندازه گیری می کنند و آنها را به تغییرات دما تبدیل می کنند.

 

دماسنج مادون قرمز

دماسنج های مادون قرمز دستگاه های غیر تماسی هستند که انرژی مادون قرمز (IR) را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند که می تواند بر حسب واحد دما نمایش داده شود.

 

کویل دو فلزی

سیم پیچ دو فلزی به نور واکنش نشان می دهد. اعتبار تصویر: Hustvedt

دماسنج مادون قرمز

دماسنج مادون قرمز اعتبار تصویر: Clark Solutions

گزینه های نمایش

دماسنج ها دو گزینه اصلی نمایش دارند:

فارنهایت (F)
درجه سانتیگراد (C)

تقسیم‌بندی‌های درجه‌بندی شده یا نقاط تست، دقتی را که کاربران می‌توانند هر نوع دستگاه را بخوانند، تعیین می‌کنند. به طور معمول، اعداد نمایشگر روی محفظه دماسنج حک یا چاپ می شوند. در برخی از دستگاه ها، رنگدانه دائمی درجه بندی ها برای بهبود خوانایی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.